Na základě nařízení vlády je kamenná prodejna do odvolání uzavřena. Osobní vyzvednutí internetových objednávek je možné po předchozí domluvě. Konzultace emailem, přes FB messenger či po telefonu. Neváhejte nás kontaktovat!

Nová kniha - Barefoot: žij naboso!

V polovině března tohoto roku vyšla kniha české fyzioterapeutky Lucie Pytlové Barefoot: žij naboso!

S radostí jsem se do ní začetla, protože literatury věnující se tomuto tématu a od českých autorů je jako šafránu. 

Kniha o knize říká:

Jak správně vybrat obuv pro sebe i své děti? Na co si dát pozor, co je důležité a co vlastně znamená zdravá noha? Kniha Barefoot: žij naboso! české fyzioterapeutky vám pomůže zorientovat se ve světě obouvání. Přibližuje anatomii a vývoj chodidel, rozebírá vliv obuvi na celý lidský organismus, pomáhá s přechodem na zdravější formy obouvání. Obsahuje cvičení na stimulaci chodidel i pro kompenzaci už vzniklých deformit. Text doplňují náčrtky a barevné fotografie.

O autorce:

Lucie Pytlová je česká fyzioterapeutka se zájmem o zdravá chodidla, obor vystudovala na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově a v dipomové práci zkoumala vliv obuvi na držení těla. Autorka v knize čerpá mnohé informace z vlastních zkušeností. Sama nemá stoprocentně zdravá chodidla, a přesto vidí v chůzi naboso a v barefoot obuvi mnohé výhody. V nynější době je na mateřské dovolené, a tak musí řešit obuv i pro své dítě, což není vždy jednoduché. Jako fyzioterapeutka pracovala ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a v Psychiatrické nemocnici Bohnice.4

Kniha věcně a poutavě pojednává o všem, co byste o lidské noze chtěli a měli vědět - od evolučního vývoje, anatomii a stereotyp pohybu, přes obouvání (vývoj obouvání, moderní obuv a její vliv na nohy, potažmo celé tělo), výběr správné obuvi až po onemocnění nohy. Obsahuje nejen spoustu faktů, ale i zajímavostí a praktických návodů. Kniha je velmi čtivá, není rozvleklá a neubije Vás nadužíváním odborných termínů. Je psaná tak, aby problematiku přiblížila všem, kteří se o ni zajímají. Některé kapitoly by sice mohly být podrobnější, ale pro základní seznámení s problematikou je kniha naprosto dostačující. 

Mě osobně zaujaly kapitoly o vývoji, anatomii a pohybu lidské nohy. Konečně jsem si doplnila mezery a spousta věcí, zejména ohledně fungování nohy, které jsem na svých nohách pozorovala, dostala správné pojmenování.:)

Za velmi přínosné považuji také kapitoly věnující se stimulaci nohou a názorné návody na cvičení, které může každý provádět doma.

Pokud byste si chtěli prolistovat ukázku, můžete zde: https://issuu.com/alferiaknihy/docs/barefoot_ukazka

Knihu vydalo Nakladatelství Alferia, součást Nakladatelského domu Grada. Více informací a eshop na tomto odkazu: https://www.alferia.cz/barefoot-zij-naboso-9992/

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.