Ahinsa Shoes

Ahinsa shoes® je příběh fyzioterapeuta Lukáše Klimpery a jeho hledání takových bot, které by nechávaly nejen naše nohy, ale i celé tělo fungovat přirozeně, zdravě a šťastně + aby byly eticky vyráběné jen z těch nejkvalitnějších materiálů a neobsahovaly součásti ze zabitých zvířat. Největší inspirací pro toto Lukášovo hledání byl jeho jógový Mistr Vishwaguru Paramhans Svámí Mahéšvaránanda a fyzioterapeutka Clara Lewitová, která jej již při studiích fyzioterapie na Karlově Univerzitě nadchla svým geniálním citlivým lidským přístupem. 

Hnacím motorem byli pacienti z Lukášovy praxe, kteří často po úspěšné terapii vklouzli do bot, které opět zcela "rozhodily" celý jejich pohybový aparát. Hledal pro ně (i pro sebe) takové boty, které by jejich nohám i jejich tělu umožňovaly přirozenou funkci. Bylo to v době, kdy se Lukáš začínal stále více zajímat o to, co stojí za tím, než se mu nějaký výrobek dostane do ruky. Tato zjištění byla často tak šokující, že se stala "palivem" motoru celého projektu. I krásná výchova Lukášových rodičů, vytrvalost jeho otce a citlivý přístup jeho matky (a její heslo "líná huba holý neštěstí") vytvořily pevnou základnu, na které mohl celý projekt vyrůst.

Tím to celé začalo. Následovalo hledání způsobu výroby, materiálů, modelů, a to nejdůležitější - kolegů, kteří měli zájem celý projekt spoluvytvářet.

Hned od počátku dbal Lukáš na etickou výrobu s ohledem na přírodu, maximální kvalitu použitých materiálů a zdraví nejen všech klientů, ale také zaměstnanců a spolupracovníků celé firmy. Proto se řídíme jednoduchými principy: zdravá, kvalitní obuv vyráběná s ohleduplností a láskou.

Láska a nenásilí (AHINSA) jsou hlavními principy značky.

Ahinsa shoes® jsou vyráběny bez násilí:

1. na našem zdraví - navržené fyzioterapeuty, ověřené na Masarykově Univerzitě s nejlepšími výsledky v nezávislých srovnávacích testech

2. bez násilí na zvířatech - vyrobené jen z těch nejkvalitnějších certifikovaných materiálů, které jsou čistě veganské

3. bez násilí na lidech, kteří boty (i použité materiály) vyrábějí - hodnoceno organizací NaZemi celosvětově monitorující pracovní podmínky a lidská práva

4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem